𝙇𝙞𝙘𝙚𝙪𝙡 𝙏𝙚𝙤𝙧𝙚𝙩𝙞𝙘 𝘾𝙧𝙚𝙨̦𝙩𝙞𝙣 𝙋𝙧𝙤 𝘿𝙚𝙤 pune la dispoziția elevilor posibilitatea de a fi evaluați și de a obține un certificat Cambridge în incinta școlii prin colaborare cu Centrul de Examinare Eurolingva, Oradea.
Centrul de Examinare Eurolingva este un centru autorizat de către Cambridge Assessment English pentru organizarea prestigioaselor examene de limba engleză Cambridge în România.

Cu o experiență de 8 ani în domeniu, Eurolingva oferă examene de tip paper-based (pe hârtie) și computer-based (pe calculator) pentru toate nivelurile de cunoaștere a limbii engleze, de la pre A1 la C2, conform Cadrului European Comun de Referință pentru Limbi Străine.

Școala noastră este unul dintre sediile de examinare Cambridge certificate, încă din 2018 și pregătește elevi în acest sens.

Pentru înscrierea la examene, vă rugăm să consultați datele disponibile pentru nivelul Cambridge vizat, precum și taxele aferente pe site-ul www.eurolingva.ro și să discutați cu profesorul de la clasă.
Cei înscriși beneficiază și de o simulare a acestui examen, simulare organizată de Centrul Eurolingva în incinta școlii, pentru o mai bună pregătire în vederea obținerii diplomei. De-a lungul anilor numeroși elevi au obținut astfel de diplome, pregătiți fiind de d-na Prof. Scrob Ana și de d-na Prof. Pop Ioana Leontina.

Pentru mai multe informații despre importanța, valabilitatea sau echivalarea acestor diplome cu examenul de competențe lingvistice din cadrul Examenului Național de Bacalaureat vă rugăm să vă adresați profesorului de limba engleză de la clasă.